Mandaly z korálků Mandaly z korálků

Výroba korálkových mandal

Mandala je kruh,kruhový obrazec, z jehož středu směřují symetricky tvořené tvary. Někdy jako květina, oblouk a jiné různé tvary,které nás v životě obklopují. O mandalách se ví, že svým působením pomáhají léčit.Dokáží nás zklidnit a svou energií nás harmonizují. Působí svou energií na naše pocity a emoce.

Při jejím tvoření nabíráme sílu a energii. Člověk se cítí spokojený, vyrovnaný a toto tvoření nám dává možnost být sám sebou a přitom se sebeléčit. V každé mandale je uložena energie,kterou můžeme čerpat tím, že necháme na sebe tuto energetickou sílu působit.Proto se stávají mandaly vhodným dárečkem pro naše blízké, protože každý z nás občas potřebuje načerpat sílu.

Pro zklidnění stačí mít mandalu vystavenou v prostoru kde na ni vidíme.Zároveň nám tak harmonizuje i místnost kde ji máme. Mandaly se dají využít při léčbě fyzických i psychických obtíží.Je dobré a příjemné mít mandalu blízko sebe i při relaxaci spojené s příjemnou hudbou a při meditacích,kdy se člověk musí zklidnit,udělat si čas sám pro sebe a tím se organismus dokáže zregenerovat a odpočine si nejen naše tělo, ale i naše mysl. Mandaly jsou symboly, které můžeme vidět ve všech kulturách civilizace.

Bylo o nich hodně napsáno a již v dávných dobách lidé věřili v jejich magickou schopnost.Mandalu si může každý namalovat tak, jak sám cítí a nemusí být malířem. Velkou roli hrají též barvy které člověk v ten daný moment použije. I ty vypovídají o našem stavu.Jak jsme na tom v daný okamžik s energií a emocemi. Já dělám mandaly z korálků a při jejich tvoření,kdy je nutná trpělivost a harmonie v těle, se cítím velmi zklidněná a vyrovnaná a je to pro mě příjemné hraní. Moje mandaly pomáhají nejen mě, když je tvořím, ale i těm, pro které jsou tvořeny.

Svou magickou moc mají i barvy mandaly.

Působí na naši psychiku i na náš organismus. Mají vliv i na určité orgány v těle.

 • Žlutá: probuzení, optimizmus, harmonie, uvolnění
 • Oranžová: radost, bohatství, teplo
 • Světlezelená: chlad, vlhko, ticho
 • Tmavozelená: naděje, bezpečí, uklidnění
 • Světlemodrá: ticho, touha, přívětivost
 • Tmavomodrá: vážnost, rozjímání, smutek, klid
 • Červená: energie, vášeň, vzrušení, síla, moc, nebezpečí
 • Růžová: láska, laskavost, něha
 • Purpurová: důstojnost, vznešenost,spravedlnost
 • Světlefialová: magie, melancholie, opojení
 • Fialová: tajemno, náročnost, osobitost
 • Hnědá: realizmus, vážnost, solidnost, pořádek, tradice
 • Šedá: smutek, pokora, preciznost, přísnost
 • Bílá: nejistota, naivita, čistota
 • Černá: vzdor, uzavřenost, samota

Žlutá barva povzbuzuje, přináší optimizmus, harmonii, uvolnění a osvobození.Má příznivý vliv na deprese, na nemoci ledvin, revmatizmus, artritidy a posiluje paměť.

Oranžová barva nám přináší radost, teplo, bohatství, pohodu, dostatek a úspěch.Nejčastěji je spojována s odstraňováním traumat, s moudrostí, zdravým sebevědomím a zároveň s nesmírnou houževnatostí.Podporuje umění a sexuální fantazii.

Růžová barva je spojována se srdeční čakrou, s láskou, něhou a laskavostí.Je nejideálnější barvou k léčbě všech ženských a dětských onemocnění, která mají svůj původ v psychice.

Červená barva má výrazný vliv na stav naší energie, na vášeň, vzrušení,sílu, moc, schopnost prosadit se.Přináší s sebou však také nebezpečí a jednání pod vlivem emocí. Působí na sexualitu,plodnost, potenci, krevní oběh, stimuluje energii a má určitý vliv na menstruační cyklus u žen.

Světlemodrá barva je barvou ticha, klidu, uspokojení a souladu.Mají jí rádi lidé citliví, s bohatým vnitřním životem, hledající lásku a oddanost, romantikové- spíše introverti . Symbolizuje něhu, věrnost, důvěru a oddanost.

Světlezelená barva je oblíbená u tvrdohlavých a neústupných lidí.Milují děti, zvířata a přírodu.

Tmavozelená barva je barvou lidí, kteří za všech okolností budou stát na svém a nezaleknou se žádných překážek. Mají sklon pečovat o druhé, ale také rádi ovládají a kontrolují.

Šedá barva je barvou introvertů, lidí uzavřených do sebe.Neradi o sobě něco prozrazují, jsou neutrální, nepřístupní, odměření a působí dojmem citového chladu a přísnosti.

Světlefialová barva značí citovou a duševní nezralost.Kdo miluje světlefialovou, ten touží být okouzlen nebo očarován.

Fialová barva podporuje fantazii a nadpřirozené vlastnosti.V oblibě ji mají lidé zdrženliví, tajnůstkáři a lidé uzavření.

Hnědá barva je spojována s představou tělesných požitků.Mají ji rádi lidé unavení a vyčerpaní kteří touží po odpočinku, ale hlavně ti, které ze všeho nejvíc zajímá jejich pohodlí.

Bílá barva je barva světla, skrývá v sobě všechny barvy. Symbolizuje proto nejvyšší hodnoty. Je to barva ctnosti, nejistoty, čistoty, cudnosti a radosti.Bývá spojována se začátkem života a také s jejím koncem, ale jen tam, kde není tento konec pouhým zánikem, ale zároveň počátkem něčeho nového.

Černá barva je symbolem smutku, tmy, zániku a smrti.Obecně je to barva nejen smutku a neštěstí, ale i temného tajemství, magie a také často zla.


Tisk stránky | Kontakt